Tel.: 663 158 787
Tel.: 13 4939728

Gadu-Gadu: 31835157Gadu-Gadu: 31835157
E-mail:
biuro@nonisuplementy.pl

IRON PLUS

IRON PLUS
Producent: CaliVita International
Ilość: 100 tabletek
Dostępność: W magazynie
Cena detaliczna: 53,00 zł
Nasza cena: 40,00 zł
Ilość:  

IRON PLUS - żelazo, pierwiastek niezbędny dla zdrowia i życia
 
zelazoIron Plus – tabletki zawierające żelazo w postaci chelatowej, bioflawonoidy oraz witaminę C, które wspomagają wchłanianie żelaza oraz wzmacniają jego działanie.
 
Dziś już prawie wszyscy wiedza, jak ważne dla zdrowia są witaminy. Ale znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że korzystne działanie witamin nie jest możliwe bez składników mineralnych. Jeśli występuje niedobór tych substancji, witaminy nie są w stanie prawidłowo funkcjonować.

Żelazo to pierwiastek niezbędny do życia, a zwłaszcza konieczny do syntezy hemoglobiny wchodzącej w skład krwinek czerwonych, mioglobiny (będącej czerwonym pigmentem mięśni) oraz niektórych enzymów. Organizm ludzki nie potrafi go syntetyzować, dlatego należy dostarczać żelazo wraz z pożywieniem.

Łatwo możemy zrozumieć znaczenie żelaza, jesli wiemy, że to właśnie od niego zależy, ile tlenu dostanie nasz mózg, serce, wątroba, mięśnie i inne tkanki. Żelazo i wapń to dwa składniki, których, jak wskazują badania, najbardziej brak w diecie kobiet. W ciągu miesiąca kobiety tracą dwukrotnie więcej żelaza niż mężczyźni.

Niedobór żelaza może spowodować:

 • rozdwajanie się końców włosów,
 • łamliwość paznokci,
 • zmęczenie i zawroty głowy,
 • słabszą koncentrację,
 • zmniejszenie koordynacji ruchów,
 • osoby wypijające duże ilości kawy i herbaty powinny mieć świadomość, że zawarte w tych napojach substancje mogą utrudniać wchłanianie żelaza.

Żelazo:

 • to składnik mineralny, należący do tzw. pierwiastków śladowych. Określenia „pierwiastki śladowe” lub „mikroelementy” oznaczają, że organizm potrzebuje ich w bardzo małych ilościach – mimo to są one niezbędne dla zachowania zdrowia,
 • jest odpowiedzialne za transport tlenu w organizmie,
 • uczestniczy również w innych funkcjach organizmu, m. in. w procesie wytwarzania energii,
 • jest także niezbędne w podziale komórek oraz do prawidłowej budowy skóry, włosów i paznokci,
 • wspomaga wzrost,
 • zwiększa zdolność organizmu do przeciwstawiania się chorobom,
 • przywraca naturalny odcień skórze.

Ogólna ilość żelaza w organizmie dorosłego człowieka wynosi od 3 do 5 gramów. Największe jego ilości znajdują się we krwi, w hemoglobinie, tzn. w barwniku krwinek czerwonych, który przenosi tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu.
 
Pozostała część żelaza wchodzi w skład ferrytyny, hemosyderyny, mioglobiny oraz różnych enzymów.
 
Żelazo najlepiej przyjmować w formie chelatowej.
 
Chelatowanie jest to proces, podczas którego pierwiastki są zmieniane w związki kompleksowe łatwo przyswajalne przez organizm. Podawanie składników mineralnych w formie chelatów aminokwasowych zwiększa stopień ich wchłaniania od trzech do dziesięciu razy.
 
Fumaran żelazawy nie wywołuje zaparć, w przeciwieństwie do siarczanu żelaza, często stosowanego w innych suplementach diety.
 
Nowoczesne preparaty, jak np. Iron Plus, dodatkowo zawierają witaminę C oraz bioflawonoidy, które wspomagają wchłanianie żelaza oraz wzmacniają jego działanie.
 
UWAGA!
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem!
W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowych ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka.
Z witaminą E można przyjmować preparaty zawierające organiczną postać żelaza, ponieważ nie spowoduje to obniżenia skuteczności działania obu składników.
Wapń, fosforany, duże ilości błonnika, mocna herbata i kawa mogą utrudniać wchłanianie żelaza.
Spożycie wysokich dawek żelaza nasila procesy utleniania, co zwiększa zapotrzebowanie na antyoksydanty.

Opakowanie: 100 tabletek
 
Iron Plus
 
Składniki aktywne/1 tabletka:
Bioflawonoidy z cytrusów - 10 mg
Witamina C - 30 mg
Żelazo (fumaran żelazawy) - 10 mg
 
Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.
 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Źródło: calivita.com.pl


Copyright © 2012 www.nonisuplementy.pl

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Marka Dubiela, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.