Tel.: 663 158 787
Tel.: 13 4939728

Gadu-Gadu: 31835157Gadu-Gadu: 31835157
E-mail:
biuro@nonisuplementy.pl

Koenzym Q10 a zdrowe zęby

koenzymq10-zdrowe-zebyZ badań wynika, iż 3,8 mln Polaków w ogóle nie myje zębów, czyli co dziesiąta osoba mijająca Cię na ulicy!

9% na higienę jamy ustnej poświęca mniej niż 60 sekund!

Myjąc zęby wykonujemy wiele dodatkowych czynności, a to chodzimy po mieszkaniu, czytamy gazetę, zaparzamy kawę.

Zdarzają się i tacy, którzy szczotkując zęby, jednocześnie wysyłają SMS-a!

Pośpiech panujący w naszej łazience nie sprzyja usuwaniu groźnych bakterii czy likwidowaniu nalotu pojawiającego się na języku. Byle jakie mycie zębów przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstania płytki nazębnej oraz zapalenia przyzębia!

A wiadomo, że każdy z nas chciałby mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech i jak najmniej styczności z dentystą, oczywiście oprócz wizyt kontrolnych co pół roku.

Jak zatem prawidłowo dbać o zęby?

Oprócz szczotkowania zębów co najmniej 2 minuty po każdym posiłku, czyść język, stosuj specjalne płyny do płukania jamy ustnej oraz nitkę dentystyczną, która pomoże Ci wyczyścić przestrzenie między zębami.

W naszych łazienkach mamy coraz to wymyślniejsze, wyginające się na wszystkie strony szczoteczki do zębów oraz pasty w różnych kolorach. Ale niestety często zapominamy ich używać lub robimy to w pośpiechu nie zwracając uwagi na wykonywane ruchy. Ponadto nie wymieniamy szczoteczki co 3 miesiące. W efekcie niekorzystne bakterie zostają w jamie ustnej oraz nie likwidujemy nalotu z języka.

Ogranicz spożywanie słodyczy, które na pewno nie sprzyjają zębom.

Cukier dostarczany wraz z pożywieniem jest wykorzystywany przez bakterie do produkcji kwasów wywołujących próchnicę. Najgroźniejsze dla naszych zębów są słodycze długo przetrzymywane w ustach, takie jak lizaki czy landrynki.

Dostarczaj organizmowi koenzymu Q10.

Powstawanie parodontozy i innych zapaleń w jamie ustnej może być spowodowane zaburzeniami funkcjonowania układu odpornościowego. Koenzym Q10 wspomaga układ immunologiczny oraz wpływa korzystnie na procesy regeneracji. Ponadto wspiera neutralizowanie wolnych rodników, które niszczą tkankę przyzębia oraz korzystnie wpływa na stan dziąseł, jak również na florę bakteryjną w jamie ustnej. Może także zmniejszać ruchomość zębów i głębokość kieszonek okołozębowych.

To jednak nie wszystkie zalety koenzymu Q10. Wspiera on funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, dostarcza komórkom energii, zwiększając witalność oraz siłę organizmu.

Jeśli jesteś w starszym wieku, pracujesz fizycznie lub umysłowo, prowadzisz stresujący styl życia albo stosujesz niezbilansowaną dietę, to produkcja tego cennego składnika przez Twój organizm może być obniżona. Dodatkowo zażywanie leków farmakologicznych oraz radioterapia mogą doprowadzić do powstania niedoborów koenzymu Q10.

Dlatego też by mieć zdrowy i promienny uśmiech uzupełniaj dietę koenzymem Q10 każdego dnia oraz przykładaj się do każdorazowego szczotkowania zębów, najlepiej po każdym posiłku!

Źródło: CVI


Copyright © 2012 www.nonisuplementy.pl

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Marka Dubiela, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.