Tel.: 663 158 787
Tel.: 13 4939728

Gadu-Gadu: 31835157Gadu-Gadu: 31835157
E-mail:
biuro@nonisuplementy.pl

STRONG BONES 250 kaps.

STRONG BONES 250 kaps.
Producent: CaliVita International
Ilość: 250 kapsułek
Dostępność: W magazynie
Cena detaliczna: 138,00 zł
Nasza cena: 104,00 zł
Ilość:  

Strong Bones - Niezbędny dla osób, które chcą wzmocnić swoje kości!    
 
strong-kaliwitaStrong Bones to zestaw chelatowanego wapnia (organicznego) w połączeniu z magnezem w proporcjach 2 do 1. W tym połączeniu zgodnym z naturą, wapń i magnez doskonale się wchłaniają, co gwarantuje ich maksymalne wykorzystanie przez organizm.
 
Kości to podstawa naszego ciała. Są magazynem minerałów: wapń i pierwiastki śladowe oraz miejscem, w którym szpik kostny produkuje komórki krwi. Szkielet dorosłego człowieka tworzy kość korową (75% kości stanowią minerały) oraz kość beleczkową (25% stanowią minerały). Jednym z podstawowych czynników decydujących o mocnej strukturze szkieletu jest odpowiednia zawartość składników mineralnych w organizmie. Masa tkanki kostnej zmienia się wraz z wiekiem. Około 90% masy kostnej formuje się do 20 roku życia. Natomiast pozostałe 10% przybywa do ok. 35 roku życia. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, masa kostna osiąga maksimum pomiędzy 25 a 35 r. ż.. Po tym okresie następuje już ciągły ubytek tkanki kostnej, który jest wynikiem obniżania się gęstości kości. Początkowo obniżanie masy kostnej wynosi ok. 1% rocznie, a w późniejszym okresie, zwłaszcza u kobiet po menopauzie wynosi rocznie od 4-8%. Niedobór poszczególnych składników budujących kości przyczynia się do zaburzenia mikroarchitektury tkanki kostnej i w konsekwencji do zwiększonej łamliwości. Ubytek tkanki kostnej może prowadzić również do rozwoju osteoporozy, czyli zrzeszotnienia kości.

Nie dopuśćmy do osłabienia tak istotnej konstrukcji. Nadal po zakończeniu wzrostu kości możemy zrobić wiele, by je wzmocnić, gdyż mineralizacja (tj. „stopień wysycenia kości składnikami mineralnymi”) może trwać nawet do ukończenia 30 r.ż. Po tym okresie nie powinniśmy zapomnieć o odpowiedniej podaży tych substancji, gdyż uczestniczą one również w wielu innych, ważnych procesach fizjologicznych. Już dziś rozpocznijmy uzupełnianie diety w wapń i magnez oraz starajmy się zwiększyć swoją aktywność fizyczną. U osób dorosłych aktywność fizyczna pomaga zachować masę kostną.

Na osłabienie struktury kości wpływają następujące czynniki:

 • nieprawidłowe odżywianie: niska podaż składników mineralnych (wapń, magnez, fosfor, cynk), niedobór witaminy D i K2, nadmierne spożycie białka, szczególnie mięsa – prowadzi do obniżenia poziomu wapnia we krwi i wypłukuje wapń z kości, nadmierne spożycie produktów bogatych w kwas fitynowy (otręby pszenne, całe ziarna zbóż, nasiona roślin strączkowych) i kwas szczawiowy (szczaw, szpinak, rabarbar) – utrudniają wchłanianie wapnia, dieta z dużym ograniczeniem tłuszczu, nadmiar fosforu – pogarsza wchłanialność wapnia, duże spożycie alkoholu i kawy, małe spożycie mleka i jego przetworów;
 • mała aktywność ruchowa;
 • hormony;
 • przewlekłe stosowanie leków;
 • palenie tytoniu;
 • starzenie się organizmu;
 • menopauza;
 • uwarunkowania genetyczne;
 • czynniki rasowe – osoby rasy białej i żółtej są bardziej podatni na osteoporozę niż osoby rasy czarnej;
 • choroby współistniejące;
 • drobna budowa kostno-szkieletowa.

Strong Bones jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić swoje kości. Składniki aktywne produktu to wapń oraz magnez, które należą do tzw. budulcowych składników mineralnych organizmu. Stanowią podstawowy składnik kości i zębów, są potrzebne do prawidłowego działania serca i układu krążenia oraz funkcjonowania mięśni i nerwów.

Wapń:

 • Zawartość wapnia w organizmie to około 2% naszej masy ciała. 99% tego składnika znajduje się w kościach i zębach, dlatego też jest on potrzebny do zachowana ich prawidłowej struktury. To kofaktor wielu enzymów. Wspomaga wchłanianie żelaza.
 • Odgrywa on ponadto ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego oraz w prawidłowej koagulacji krwi.
 • Niedobór tego pierwiastka może u dzieci spowodować krzywicę (głównie w przypadku równoczesnych niedoborów witaminy D), a u nastolatków bóle wzrostowe kości.

Magnez:

 • Największe ilości magnezu występują w kościach (ok. 60%) oraz mięśniach (ok. 30%). Jest on także obecny w przestrzeni międzykomórkowej oraz w samych komórkach.
 • Bierze udział w kierowaniu pracą 300 różnych enzymów, odgrywa więc ważną rolę w przemianie węglowodanów, tłuszczów, kwasów nukleinowych i białka.
 • Jest niezbędny w utrzymaniu prawidłowej struktury kości oraz zębów.
 • Korzystnie wpływa na układ krążenia i serce.
 • Odgrywa istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Stanowi podstawowy czynnik niektórych procesów produkcji energii w organizmie.
 • Bierze udział w syntezie białka, odgrywa rolę w przebiegu prawidłowych procesów podziału komórek, a także odpowiada za utrzymanie równowagi potasowo-sodowej w organizmie.

UWAGA!
Palenie papierosów, picie kawy, herbaty oraz wysokie spożycie błonnika, jak również kwas szczawiowy i fityniany obecne w niektórych roślinach (np. szczaw, rabarbar) mogą hamować wchłanianie wapnia. Wysokie spożycie białka, sodu mogą zwiększyć usuwanie wapnia z organizmu.
Nie zaleca się przyjmowania magnezu w dużych dawkach przez dłuższy okres czasu.
Idealna proporcja wapnia do magnezu powinna wynosić 2:1. Nowoczesne preparaty, np. Strong Bones zawierają oba pierwiastki w tej proporcji.
Wapń i magnez mogą być łatwo wchłaniane i wykorzystywane, jeśli preparat, który przyjmujemy, zawiera oba te makroelementy w postaci chelatów.
 
Opakowanie: 250 kapsułek
 
Strong Bones (250 kaps.)
 
Składniki aktywne/1 kapsułka:
Wapń - 300 mg
Magnez - 150 mg
 
Sposób użycia:1-2 kapsułki dziennie na noc lub według zaleceń.
 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Źródło: calivita.com.pl


Copyright © 2012 www.nonisuplementy.pl

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Marka Dubiela, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.