Tel.: 663 158 787
Tel.: 13 4939728

Gadu-Gadu: 31835157Gadu-Gadu: 31835157
E-mail:
biuro@nonisuplementy.pl

Pozbądź się stresu

stres-calivitaDrżące ręce? Nieuzasadnione wybuchy gniewu? Zaburzenia snu? Bóle głowy i brzucha? Wypadanie włosów? Problemy z pamięcią? Przygnębienie? Symptomy te mogą oznaczać narastający stres. Negatywne bodźce są podstawowymi przyczynami stresu.

Co to jest stres?

W potocznym znaczeniu stres oznacza „ciągłe napięcie” lub ,,długotrwałą nerwowość”. A dokładniej: stres jest odpowiedzią naszego organizmu na różne fizyczne, psychiczne i emocjonalne bodźce. W naszym zabieganym świecie wszystko nieustannie się zmienia, dlatego nic dziwnego, że stres stał się problemem współczesnego świata.

Stres jest nam niezbędny do działania. Jak to możliwe?

Zgodnie z modelem opublikowanym przez Profesora Selye1, który uzyskał międzynarodową sławę dzięki badaniom nad stresem, stres dzielimy na dwa typy: eustres i dystres. Eustres zwany ,,stresem pozytywnym’’ pojawia się w sytuacjach, które mogą być rozwiązane. Wywołuje w nas efekt pobudzenia i stymulacji. Powoduje, że stajemy się bardziej wydajni.

Dystres (stres negatywny) powoduje frustrację, bezsilność, rozczarowanie i zmęczenie. Rozwiązanie tkwi więc w zachowaniu równowagi: całkowity brak stresu wywołuje osłabienie lub apatię, natomiast nieustanny stres może być przyczyną wielu dolegliwości.

Czy potrafimy rozpoznać sytuacje stresowe?

Każdy z nas w odmienny sposób reaguje na trudne sytuacje. Dlatego też mogą wystąpić u nas zupełnie różne zmiany: fizyczne, psychiczne i w zachowaniu. W nieoczekiwanych sytuacjach może pojawić się drżenie rąk, pocenie się, podwyższone tętno, duszności, napięcie mięśni, bóle głowy, panika, uczucie złości. Bezustanny stres wpływa bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie. Może powodować niepokój, depresję, niestrawność, nadciśnienie, problemy ze snem, zaburzenia układu krążenia, jak również zakłócenia cykli miesiączkowania czy też stać się przyczyną niepłodności.

Kto jest najbardziej podatny?

Badania różnie wskazują, które grupy osób są najbardziej narażone na stres. Niektórzy mówią, że osoby starsze, inne zaś uważają, że osoby aktywne zawodowo. Jednak ciąża, powrót z urlopu do pracy czy do szkoły mogą również być przyczyną napięcia. Stres jest wszechobecny w życiu każdego z nas, dlatego powinniśmy nauczyć się nad nim panować.

Jak radzić sobie ze stresem?


Czy istnieje sprawdzony sposób na stres?

W związku z różnymi symptomami nie ma jednej, uniwersalnej metody. Yoga, tai chi, medytacja,  aktywność fizyczna, czy też szkolenia związane z radzeniem sobie ze stresem mogą okazać się bardzo pomocne. Są także takie osoby, którym pomaga filiżanka ziołowej herbaty lub relaksująca kąpiel. Innym zaś służy spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Właściwy sposób odżywiania również ma ogromny wpływ na radzenie sobie ze stresem.

Szczególnie pomocne mogą okazać się: magnez, witaminy z grupy B, czy też składniki pochodzenia roślinnego (np. różeniec górski, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, lecytyna). Jednak najbardziej istotne jest, by starać się zmienić lub złagodzić sytuacje stresowe!

CVI Europe

Stress Management – to formuła zawierająca kompleks witamin z grupy B, które wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego, wpływają na prawidłowy metabolizm energetyczny organizmu, co sprawia, że są szczególnie polecane w przypadku fizycznego lub psychicznego napięcia.

Doskonałym uzupełnieniem działania witamin z grupy B jest zastosowanie składników aktywnych znajdujących się w następujących produktach:

 ___________________________________________________________________

* Przyczyną wyżej wspomnianych symptomów mogą być także inne schorzenia. Jeśli któryś z nich będzie się utrzymywał przez dłuższy okres czasu lub będzie narastał, zasięgnij porady lekarskiej.
1 Dr. Selye János (1907-1982) or Hans Selye – Canadian internist, chemist of Austro-Hungarian origin.

 


Copyright © 2012 www.nonisuplementy.pl

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Marka Dubiela, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.