Tel.: 663 158 787
Tel.: 13 4939728

Gadu-Gadu: 31835157Gadu-Gadu: 31835157
E-mail:
biuro@nonisuplementy.pl

Dla meteoropatów

Czy żyjesz pod dyktando pogody?

meteoropaciZa oknem świeci słońce, a Ty czujesz się rozdrażniona/y i Twój organizm podpowiada Ci, że zaraz spadnie deszcz?! Dzieciaki mówią, że masz nadprzyrodzoną moc przepowiadania pogody, a dla Ciebie… to straszna udręka. Przed każdą zmianą pogody, Twoje samopoczucie pogarsza się i tracisz ochotę na wszelkie przyjemności.

Czy wiesz, że aż 50-70% Polaków* ma ten sam problem?!

Tak, aż tylu meteoropatów jest w naszym kraju. A najgorszym okresem dla osób wrażliwych na zmiany pogody jest przesilenie wiosenne.

Kim dokładnie są meteoropaci?

To osoby, które doświadczają negatywnych reakcji na zmiany pogody. Istotą meteoropatii jest proces przystosowania się organizmu człowieka do zmian zachodzących w atmosferze, a niestety dzisiejszy styl życia powoduje, iż coraz mniej żyjemy w zgodzie z naturą.

Pracując w stresie od rana do wieczora, nie mamy czasu na wypoczynek na łonie natury. Otaczające nas samochody oraz elektronika, która zawładnęła naszym życiem, powodują, że systematycznie odrywamy się od środowiska naturalnego i powoli maleje nasza zdolność adaptacji do zmian atmosferycznych. Dodatkowo położenie naszego kraju w strefie umiarkowanej, charakteryzującej się dużą zmiennością pogody, zdecydowanie nie sprzyja meteoropatom.

Osoby wrażliwe na pogodę mogą różnie reagować. U jednych występują objawy gośćcowe charakteryzujące się bólami kości, stawów, mięśni, nerwobólami, w tym także mogą zaostrzyć się przewlekłe choroby zwyrodnieniowe czy zapalne stawów. U innych pojawiają się objawy nieżytowe, czyli dolegliwości żołądkowo-jelitowe w postaci bólów brzucha czy biegunek, a u kolejnych objawy mózgowe, wyrażające się zaburzeniami sfery emocjonalnej i intelektu. Inny podział dotyczy dolegliwości niebólowych, które mogą pojawiać się przy zmianie pogody. Są to objawy fizyczne, takie jak senność, zmęczenie, duszność, obniżona koncentracja, nadpobudliwość bądź psychiczne – pogorszenie nastroju, zdenerwowanie, apatia, ogólne rozbicie, brak chęci do działania.

Meteoropaci różnią się również pod względem zmian atmosferycznych, na które reagują:

- Typ K: odczuwa dolegliwości przy przechodzeniu chłodnego frontu, a dobrze znosi łagodny, ciepły klimat. Osoby takie są skłonne do przeziębień i nerwic.

- Typ W: odczuwa dolegliwości przy przechodzeniu ciepłego frontu, natomiast dobrze znosi zwłaszcza klimat górski.

- Typ G (mieszany): stanowią osoby reagujące zarówno na fronty ciepłe, jak i zimne. I takich osób jest najwięcej.

Jeśli i Ty żyjesz pod dyktando pogody, dowiedz się jak możesz sobie choć trochę pomóc.

Oczywiście najlepiej byłoby żyć zgodnie z naturą i z własnym organizmem, co niestety przy dzisiejszym tempie życia jest praktycznie niemożliwe.

Dlatego też zmodyfikuj codzienny styl życia:


Dzięki wprowadzeniu powyższych modyfikacji stylu życia, Twojemu organizmowi powinno być łatwiej przystosowywać się do zmian warunków atmosferycznych, a Tobie odzyskać pogodę… ducha.

*dane z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

CVI Polska


Copyright © 2012 www.nonisuplementy.pl

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Marka Dubiela, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.