Tel.: 663 158 787
Tel.: 13 4939728

Gadu-Gadu: 31835157Gadu-Gadu: 31835157
E-mail:
biuro@nonisuplementy.pl

Cukrzycy stop

slodycze1"Jako dziecko wielokrotnie od rodziców słyszałam: „Nie jedz tylu słodyczy, bo będziesz miała cukrzycę”. Wtedy nie wiedziałam z czym wiąże się ta choroba, ale niemiłosiernie się jej bałam. Mówili, że nie będę mogła jeść moich ulubionych potraw oraz skończy się beztroska zabawa na podwórku. Czy to prawda?"

Po części na pewno jest w tym sens, gdyż cukrzyca może rozwinąć się jako następstwo np. otyłości, na którą wpływ ma m.in. spożywanie zbyt dużych ilości cukrów prostych czy tłuszczy, a gdy już się ujawni wymaga stosowania odpowiedniej diety opartej na liczeniu wymienników węglowodanowych w każdym posiłku.

Jednak powodem rozwoju cukrzycy – choroby cywilizacyjnej XXI wieku może być nie tylko nadwaga czy otyłość. Istnieje pewna grupa osób należąca do tzw. grupy ryzyka rozwoju cukrzycy. Należą do nich między innymi osoby po 45 roku życia, osoby spokrewnione z chorymi na cukrzycę (predyspozycje genetyczne), kobiety, u których podczas ciąży wystąpiła cukrzyca ciężarnych albo te, które urodziły dziecko o masie ciała powyżej 4 kg. Ponadto w grupie ryzyka są osoby, u których w przeszłości stwierdzono podwyższone poziomy cukru we krwi, ludzie mało aktywni fizycznie oraz ci, u których występują zaburzenia gospodarki lipidowej, nadciśnienie tętnicze czy choroby układu sercowo-naczyniowego – choroby, na rozwój których duży wpływ ma nieprawidłowa dieta.

Co w związku z tym warto zmienić w codziennym życiu, aby nie dopuścić do rozwoju cukrzycy i chorób z nią powiązanych?

Skoro już wiesz, w jaki sposób korzystnie zmodyfikować dietę, to teraz zastanówmy się, jakie cenne składniki aktywne są niezbędne w Twojej diecie?

Oprócz stosowania odpowiedniej diety (w przypadku nadwagi – zredukuj masę ciała do należnej) bądź aktywny fizycznie oraz jeśli skończyłeś 45 lat, przeprowadzaj regularnie badania profilaktyczne. Badaj poziom cukru we krwi co 3 lata, a jeśli jesteś w grupie ryzyka wykonuj badania raz w roku. Podejdź do badań profesjonalnie i nie wykonuj pomiaru cukru we krwi po wysiłku fizycznym oraz przy użyciu glukometru. Dokładniejszy i pewniejszy wynik uzyskasz badając stężenie glukozy w osoczy krwi żylnej. Prawidłowy wynik na czczo powinien być poniżej 100 mg/dl, a 2 godziny po podaniu glukozy – poniżej 140 mg/dl.

Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna, mogąca ujawnić się w każdym wieku. Obecnie w Polsce dotyka 2,6 milionów osób, a szacuje się, że do 2030 roku liczba chorych wzrośnie do 3,2 milionów. Dodatkowo 750 tysięcy cukrzyków nie wie o swojej chorobie. Na całym świecie 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Najczęstszymi objawami cukrzycy są ciągłe uczucie zmęczenia i senność, bóle głowy, zwiększone pragnienie, połączone z częstym oddawaniem moczu – nawet 2-3 razy częściej niż osoba zdrowa, nawracające zapalenie śluzówki, jamy ustnej lub grzybica narządów płciowych, pogorszenie zdolności widzenia, zwiększony apetyt bez przybierania na wadze, wolniejsze gojenie się ran, mrowienie lub drętwienie kończyn. Skurcze łydek zwłaszcza w nocy, osłabione czucie lub jego brak w skórze, a nawet niedowład mięśni.

Dlatego, jeśli którykolwiek z objawów dotyczy Ciebie, nie zwlekaj. Skontaktuj się z lekarzem i dowiedz się, czy musisz rozpocząć leczenie. Być może objawy są mylne i nie masz się czym martwić. Nie bój się badań: Im wcześniej cukrzyca zostanie wykryta, tym łatwiej zapobiec wielu niepożądanym powikłaniom!

CVI Polska. Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji


Copyright © 2012 www.nonisuplementy.pl

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Marka Dubiela, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.